دوشنبه , ۳ اردیبهشت , ۱۳۹۷
خبر فوری
خانه / اخبار / همایش نقش مهندسی مکانیک در مدیریت مصرف آب وانرژی و رونمایی از مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان

همایش نقش مهندسی مکانیک در مدیریت مصرف آب وانرژی و رونمایی از مبحث ۱۹ مقررات ملی ساختمان

به مناسبت گرامیداشت روز مهندسی مکانیک (۲آبان) همایش نقش مهندسی مکانیک در مدیریت مصرف آب و انرژی با همکاری سازمان نظام مهندسی ساختمان، انجمن علمی مدیریت مصرف انرژی ایران و انجمن مهندسان مکانیک خراسان رضوی با حضور ۳۰۰ نفر از جامعه مهندسان مکانیک و عمران کشور برگزار گردید.

دکتر فرج اله رجبی رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در خصوص تأثیر کنترل هدر رفت آب , استاندارد سازی آب کشاورزی , مدیریت و نظارت بر آبهای صنعتی و مصرفی خانگی در کاهش بحران آب کشور و همچنین تأثیر حضور مهندسین مکانیک در زمینه صرفه جویی در مصرف انرژی و آب صحبت هایی را داشتند .

همچنین بیان کردند: مهندسین اجرای مقرارت ملی ساختمان را بر اساس کیفیت ایمنی و ساخت و ساز در جامعه بر عهده دارند و سازمان‌ های نظام مهندسی ساختمان قوی‌ ترین و منسجم ترین تشکیلات بخش خصوصی است که گام اساسی را در عمران و آبادانی و ساخت و سازهای کشور برمی‌ دارد. وی اظهار کرد: اگر امروز مهندسان دست از کار فنی و مهندسی بکشند کدام دستگاه دولتی و غیر دولتی می تواند به اندازه آنها در زمینه کار و ظرفیت فنی در توسعه کشور موثر باشد؟
وی افزود: هم اکنون در حال تدوین پیش ‌نویس اصلاح قانون نظام مهندسی هستیم و تا کنون ۱۵ نشست ۳ ساعته در کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این زمینه برگزار شده است و امروز ۴۵۸ هزار مهندس در هفت رشته ساختمانی در کشور فعالیت داشته و ایران را می سازند.
در این مراسم از جلد دوم کتاب راهنمای مبحث ۱۹ قانون مقررات ملی ساختمان رونمایی شد.

رئیس بخش انرژی مرکز تحقیقات راه و شهرسازی کشور نیز در این مراسم بیان کردند :امروز برای حفظ و بقای انرژی باید به سمت احداث ساختمانهای هوشمند برویم .

دکتر کاری افزود :عایق گذاری، بهره گیری از نور طبیعی و باز استفاده از چرخه آب از مهمترین ویژگیهای ساختمان هوشمند است .

دکتر علیرضا نمدمالیان اصفهانی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولید کنندگان محصولات سبک ساختمانی نیز صحبت هایی را در خصوص صدور شناسنامه فنی ساختمان و استفاده از مصالح استاندارد با توجه به دامنه کاربرد در ساختمان و همچنین یکپارچه سازی نظام نظارت و نهاد های تصمیم گیرنده در صنعت ساختمان را داشتند که آقای دکتر رجبی موافقت خود را با جلوگیری از ارزان سازی ساختمان که غیر استاندارد شدن مصالح و بهره وری پایین در بخش ساختمان را به همراه دارد اعلام نمودند.

همچنین بازدید کنید

مجمع عمومی فوق العاده انجمن صنفی تولید کنندگان محصولات سبک ساختمانی

مجمع عمومی فوق‌العاده انجمن صنفی تولیدکنندگان محصولات سبک ساختمانی در روز یکشنبه ۱۵/۱۱/۱۳۹۶ رأس ساعت ...